Děti z místní ZŠ a MŠ navštívily výstavu betlémů

27.12.2022 13:12

Ve středu před vánočními prázdninami se přišly děti a školáci ze Základní a mateřské školy Korytná podívat do Místní knihovny na výstavu betlémů. Dětem ze školky se moc líbil ten největší řezbovaný betlém a  barevný rozzářený stromeček a chtěly figurky, jako polštářky z terxtilního a modrotiskového betlému. Přinesly  paní knihovnici za celou školu dáreček -  čaje a koření ze školní bylinkové zahrádky a vlastnoručně udělaná krásná vánoční přáníčka. Za závěr sborově pronesly dlouhý vánoční vinš a moc pěkně  zazpívaly Koledu. Pak přišli školáci a když viděli to množství betlémů na výstavě, tak se rozpovídali o betlémech, které mají doma nebo u babiček. Líbily se jim všechny, ale z těch vystavených se nejvíce zdrželi u betlému ze šustí a paličkovaných betlémů a potěšilo je, když viděli své ozdobené perníčky na stromečku a u betlémů. No a ani školáci  se nezapoměli rozloučit moravskou koledou. V působivé předvánoční atmosféře se pospolité radování z krásy a šikovnosti neznámých řezbářů, výrobců a umělců neslo celé středeční dopoledne a prozářilo celý den.
Text a foto: I. Krejsová